Magyar Katolikus Lexikon > I > Isten Gyülekezete

Isten Gyülekezete: 1. Amerikában a legjelentősebb pünkösdista szövetség, Assemblies of God. - 2. 1929: Kispesten alapított pünkösdista gyülekezet. Kezdetét Mihók Imre és Rároha Dezső entuziasztikus igehirdetése jelentette 1926: Csetényben (Veszprém vm.) és más dunántúli községekben. Békefi (Holzmann) Mihály kispesti gyülekezeti hitvallása és alapszabálya az „Isten Gyülekezetei Szövetsége” elnevezést használta. 1939: betiltották, s ezzel megszűnt a kispesti gyülekezet vezető szerepe a →pünkösdista mozgalomban. 1946: Békefi átvette az Apostoli Hit c. lapot, majd halálával az ~ feloszlott. Az újabb, ~ néven jelentkezett mozgalmakat az állam nem ismerte el. Sz.O.

Apostoli Hit 1946-48. - Az „Isten Gyülekezeteinek Szövetsége” (Országos protestáns missziója) „Apostoli hit” alkotmánya, alapszabálya, 1926-47. Összeáll. és kiad. Békefi Mihály. Pestszentlőrinc, 1947.